outliners

360 Derece Müşteri Profilleri

Herkes müşteri memnuniyetini artırmayı hedefliyor ve bunu başarmak için büyük veri kullanıyor. Daha müşterileriniz hakkında ne biliyorsun ’ bu daha kolay onları mutlu etmek için ve ödeme tut. Şirketler tüm doğrudan müşteri bağlantıları, e – posta, çağrı merkezi, ayarlayıcısı, rapor, vb birleştiriyor. – dolaylı kaynakları – sosyal medya, blog yorumları, web sitesi ve tıklatma dizisi verileri her bireyin 360 derecelik bir profil oluşturmak için . DataCave çalışanlara her müşteri birleştirilmiş bir görünümünü veren Müşteri Hizmetleri gruplar halinde veri toplamak için müşterimize yardımcı oluyoruz. Elinde 360 derecelik bir profil ile çalışan araçlar Satış, Pazarlama ve mevcut müşteri hizmet yaklaşımları geliştirmek için var .

Çağrı Merkezi Optimizasyonu

Çağrı merkezi veri şirketler için fırsat ve büyük veri için altın inek. DataCave de yollarını araştırıyoruz :
 • Çağrı merkezi faaliyetleri ve rafine eğitim kuralları analiz etmek için Telekom veri birleştirin .
 • Ham Telekom veri, model zamansal çağrı desenleri analiz ve personel optimizasyonu için bir plan oluşturun .
 • Müşteri hizmetleri geliştirmek için sosyal medya kullanımı duyarlılık analizi – örneğin, metin analizi .
Merkezi ajanlar müşteri özel ihtiyaçları için en uygun ürünü sunmak için müşterilere ek ürünler satmak için ideal bir durumda olması için çağrı .

Sigortacı

Sigorta işi çok dönüştürdüğü, bu tür dağıtım, risk seçimi, fiyatlandırma olarak ve yönetim iddiaları . Sigorta sektörünün temel fonksiyonları, tarihsel olarak ve fiyat riski değerlendirmek ve gelecekteki talepleri tahmin veri büyük miktarda kullanılan . "Akıllı" cihazların bilgisayarın işleme yetenekleri genişletilmesi, veri depolama kapasitesi, internet kullanımı arttı ve geliştirme yeni fırsatlar yarattı sigortacılar için erişim ve işlem bilgileri

 • Risk Fiyatlandırma

  Analitik uygulamalar müşteri profili verilere dayanarak – örneğin, davranış modelleri ile gerçek sürekli bir akış ile sigorta veriler saat veri birleştiriyoruz– örneğin, hastane verileri, trafik verileri, politika Bakanlığı verileri,sürücü veri,GPS verisi, hava durumu raporu, araç sensörler – riskin detaylı ve kişiselleştirilmiş değerlendirmeler oluşturmak için iddia ediyor. “Prim riskleri daha iyi, şimdi özellikle ilgili bir şey için Ödeme gücü II yaklaşan varış verilen ilişkilendirilebilir. Eğer risk tabanlı sermaye daha doğru hesaplanabilir bu yapılması gereken sermaye miktarını en az etkiler.”
 • Hayat ve Sağlık Sigortası

  İzlenen bir dünyada yaşıyoruz. Hayat ve sağlık sigortası şirketleri, herkesten daha fazla biliyor. Müşteri sağlığı profillerini oluşturabilir ve kişisel iyi olma puanları "geliştirmek", sigorta bilgi ağı çok geniş döküm. Müşteri talepleri ile hastane veri toplama potansiyel riskleri tespit edebiliriz . Örneğin, iddiaları kullanarak biten müşteriler en çok hangi risk ortaya çıkarmak için veri önlenebilir bir talep ya da keşfetmek bildirilmeyen kronik davranışı ile hastanede. Olay meydana gelmeden önce bu sigorta şirketleri müdahale etmek anlamına gelir verir .

Banka

Zaman serisi boyunca yılda aylık genel hesap kullanımı bakıyoruz. Hesap için net işlem değerinin analiz ederiz , ve kredi desenleri ve banka desen trendleri incelemek için devam edin. Ayrıca bazı hesaplarda gözlemlemek ediyoruz , para işlem hacmi artarken, diğerleri için oldukça tutarlı kaldı. Hangi net banka sisteminde net kredi aşılması için bazı hesapları vardır. Sonuç olarak bu ayrılık ve analiz aşağıdaki Mühendisi olacağız :
Kredi Karar Ağacı

Yılda ayda hesap başına net harcama kademeli bir artış var .

Harcama kalıpları içinde mümkün cyclicality ve/veya mevsimsel. Bu faktörlere çok bağımlı olabilir, gibi
 • makro-ekonomik koşullar
 • Festival mevsim
 • gözlem altında varlıkları, gelir kaynakları gözlem altında varlıkların harcama alışkanlıkları o
Kanal Kullanım Analizi İşlemleri temel tüketici Davranış Analizi birçok modları ve kanalları, ATM, online işlemler, creidt kartı işlemleri ile oluşabilir. İşlemin niteliği de müşteri ihtiyaçlarını anlamak için önemli bir parametre ve alışkanlıkları kabul edilir .

Hesaplarına akan net para kademeli bir artış olmuştur

Genel olarak bu senkronize şekilde gider parasal varlığının artırılması . Para gözle görülür artış aylık olarak anılıyor varsa? Kredi dalgalanmaları maaş değişken bir bileşen olabilir; ancak, temel maaşlar bu durumda artmasına neden olur.
 • İstikrarlı düzenli maaşlı tanımı bu müşterilerin daha iyi tasarruf ve sorumluluk ürünleri ve düzenleri ile yaklaşılabilir gibi başka bankalara yararlanabilir .
 • Olmayan kimlik (sözleşmeli çalışanlar olabilir, ya da gelir kaynakları var kademeli artışı hesaba katılır ) cazip getiri ile banka oluşturmak yardımcı olmak ve bu küçük tasarruf planı ve sabit mevduat planları gibi ürünler sunabilirsiniz .

Hesap için en fazla Bankamatik ve maximum kredi desenleri

Geliştiren hesap artışlar net kredi, harcama kapasitesi; ve, harcama kapasitesi artar onun gibi, banka etkinliğini de arttırır. Tüketici davranış analizi dayanarak, aşağıdaki sonucunu çıkarabiliriz:
 • Bu kişi geçirmek için bir kapasiteye sahip olup, nadiren de olsa, ne onun hesabına belirli dönemlerde alacak olan daha fazla harcadı . Bu kişi, potansiyel kredi başvuru için en ideal aday.
 • Artar geçirmek kapasite olarak, net borç da artar bu kişiyi de gösterir. Dolayısıyla bu kişi de kredi kartı kullanmak için ideal aday. Zaten birini kullanıyorsa o bir kredi kartı teklif ya da bağlı olabiliyor, kredi limitinin artırılabilir .
 • Kredi kartı bağlantılı sunmaktadır kartını kullanmak daha muhtemel olduğu için bu kişi için uzatılabilir